Sportovní aktivity

Zde naleznete pouze tipy pro Vaše sportovní aktivity nedaleko MAHRINY.

Doporučujeme navštívit přímo weby:

Bobová dráha

Bobová dráha

Bobová dráha Slideland v Lipně nad Vltavou je velmi oblíbenou a hojně navštěvovanou atrakcí pro aktivní strávení volného času na Lipně. Nabízí ideální zábavu pro děti i dospělé. Nachází se v Lipně nad Vltavou v blízkosti areálu Lipno-Kramolín. Díky instalovanému vytápění je v provozu celoročně.

Lanové parky

Lanové parky

Lanový Park Lipno se nachází v Lipně nad Vltavou nad parkovištěm u lanové dráhy a je vidět již z kruhového objezdu. Nabízí lanový svět plný překážek a je určen pro děti i dospělé.

Lanové centrum Adventure Park se nachází v lesíku kousek od Černé v Pošumaví, v těsné blízkosti Lipna. Ve výšce až 16 metrů na Vás čeká pořádná porce adrenalinu při zdolávání překážek. Není však důvod se bát. Připravené jsou trasy pro každého, ať pro malé či velké, odvážnější či opatrnější.

www: www.adventurepark.cz/lanove-centrum

Bikepark

Bikepark

Bikepark v Lipně nad Vltavou nabízí možnost adrenalinového dobrodružství na kole pro všechny věkové kategorie s nádherným výhledem na Lipno. K dispozici jsou 3 různé trasy, jak pro zkušené jezdce, tak pro rodiny s dětmi již od 6 let. Celková délka tratí je 3000 metrů.

Snowkiting

Snowkiting

Snowkiting je velmi mladý zimní adrenalinový sport podobný kiteboardingu. Jezdec na snowboardu nebo lyžích (kiteskiing) se nechává táhnout silou větru přes zasněžené pláně díky říditelnému draku, nazývanému „kite“. Díky velké ploše zamrzlé hladiny a dobrým povětrnostním podmínkám jsou na Lipně k provozování snowkitingu ideální podmínky.

Bruslení

Bruslení

Obrovská plocha Lipenské nádrže poskytuje v zimních měsících ideální podmínky pro bruslení na zamrzlé hladině. Lipno pravidelně zamrzá od prosince do března. Nejen bruslařům jsou k dispozici pravidelně upravované trati v Horní Plané a Lipně nad Vltavou, bruslit se dá samozřejmě také na „neoficiálních“ tratích v rámci celého jezera.

In-line

In-line

Nová Jezerní in-line stezka vedoucí z Frymburku do Lipna nad Vltavou o délce 12 km, která patří svým povrchem k absolutně nejlepším v České republice. Díky častému zvlnění, mírným zatáčkám a drobným stoupáním působí stezka velmi rozmanitě a rozhodně Vás nebude nudit. Při průjezdu městečkem Frymburk se pak přímo nabízí občerstvení na jedné z místních restauračních zahrádek na náměstí. Úsek z Frymburku do Lipna nad Vltavou je v noci osvětlen.

Cyklistika

Cyklistika

Široká síť značených cyklotras nádhernou šumavskou přírodou dělá z Lipna ráj pro všechny cyklisty. Cyklotrasy v okolí Lipna jsou vhodné jak pro profesionální cyklisty tak i pro rodiny s dětmi.

Lipenské cyklostezky

  • Levobřežní páteřová cyklostrasa Lipenská magistrála (58,5 km).
  • Spojení šumavské přírody s historií Českého Krumlova – Cyklostezka Krumlovská (74,2 km).
  • Náročnější trasa zakončená zaslouženou odměnou v podobě scenérií Plešného jezera a vrcholu Plechý – cyklostezka Rakouská (38,6 km).
  • Cyklostezka krajinou podél Schwarzenberského plavebního kanálu – Schwarzenberská cesta (61 km)
  • Cyklostezka Svatotomášským pohořím (34 km) s nejvýše položenou zříceninou v ČR Vítkův kámen.
  • To nejlepší z obou břehů Lipna – náročná cyklotrasa okolo celého Lipna (108 km).
  • Rovinatá trasa poskytující neustálý kontakt s Lipnem, doplněná dvojnásobnou plavbou převozem – cyklostezka Jezerní (50,5 km).
  • Krajinou básníka Šumavy – cyklostezka Po stopách Adalberta Stiftera (65,9 km).
  • Cyklostezka Vltavským kaňonem (39,9 km) kolem přírodní rezervace Čertova stěna–Luč.

Golf

Golf

Pouhých 18 km od Lipna ve Svachově Lhotce – obci, jež leží v těsné blízkosti Českého Krumlova na silnici do Kaplice číslo 157, se nachází krásné golfové hřiště Golf Club Český Krumlov.

Další golfová hřiště v okolí:

Aquaparky

Aquaparky

Vodní ráj Aquaworld Lipno je skvělým místem relaxace a zábavy pro celou rodinu. Vodní ráj Lipno je hojně využívanou a oblíbenou atrakcí po celodenním sportování, nebo při nepříznivém počasí. Odpočívat můžete ve vířivce s krásným panoramatickým výhledem na Lipno, zatímco si Vaše ratolesti užívají tobogány, bazén s protiproudem, skluzavky a další vodní atrakce. Jako pohlazení po těle a na duši působí po dni stráveném na sjezdovce relaxace ve finské sauně s bylinkovou esencí a masáži. Aquapark se nachází v obci Lipno nad Vltavou, přímo v areálu Marina Lipno.

Překrásný Aquapark Frymburk pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500 m2 se nachází v areálu největšího hotelového wellness komplexu v České republice Hotelu Wellness Frymburk. Jeho součástí jsou atrakce jako divoká řeka, privátní sauna, dětské brouzdaliště, whirlpool, vodní vřídlo, perličkové trysky, tobogán a další. K dispozici je také možnost vodního aerobiku a dalších cvičení v bazénu.

Sjezd Vltavy

Sjezd Vltavy

Vltava je překrásná řeka klikatící se šumavskými lesy. Po celém toku jsou rozesety kempy s možnostmi různého občerstvení. Jedinečný zážitek je potom shlédnutí Českého Krumlova z hladiny řeky. Bližší informace pro startovací stanice pro sjezd řeky naleznete na konkrétních webových stránkách.

Lyžařská střediska

Lyžařská střediska

Lyžařské středisko skiareál Lipno nabízí devět přehledných sjezdovek nenáročné obtížnosti. O komfortní přepravu se starají 3 čtyřsedačkové lanovky a pojízdný koberec v dětském lyžařském parku Foxpark kapitána Lipánka a ve výukovém hřišti Skischool Lipno Park. Moderní zasněžovací systém pokrývající všechny sjezdovky je garancí výborných sněhových podmínek i při nepříznivém počasí. Pro běžkaře je v okolí skiareálu strojově upravováno 40 kilometrů běžkařských stop.

Ambiciózní projekt Skipark Frymburk s dětským parkem Médi Kubíka rozšiřuje možnosti lyžování na Lipně o další úroveň. Radost udělá hlavně rodinám s dětmi, kteří se chtějí vyhnout davům a chtějí si vychutnat poklidnou atmosféru s jedním z nejkrásnějších výhledů na Lipně.

Další možnost:
Lyžařský areál Hochficht se nachází v kouzelné krajině Trojmezí, v místě kde se na Šumavě střetávají hranice České republiky, Rakouska a Německa. Leží pouhých 30 km z Nové Pece, nebo necelou hodinu cesty z Lipna nad Vltavou.

Nově zrekonstruované lyžařské středisko Sternstein se nachází pouhých 13 km od hraničního přechodu Studánky (3 km od Vyššího Brodu) a 10 km od hraničního přechodu Guglwald (5,5 km z Přední Výtoně).

Rybaření

Rybaření

Lipno je vyhlášeným rájem pro rybáře všech kategorií. Během roku sem za rybařením zavítají tisíce rekreačních i sportovních rybářů. Vody Lipna jsou bohaté na nejrůznější druhy ryb – kapři, sumci, štiky, candáti, líni a okouni. Díky tomu, že Lipno nebylo nikdy vypuštěno, je možné zde nachytat kapitální úlovky. Rybařit na Lipně je s výjimkami možné po celý rok, pouze lov dravých ryb je vymezen na období od 16. června do 31. prosince.

Bowling

Bowling

Bowling-Lipno v Horní Plané nabízí 3 bowlingové dráhy firmy Spellman. Na jedné dráze může hrát až 8 hráčů.

Více informací na webu www.lipno.cz